Bezbariérové Brno

Poradní sbor Rady města Brna pro Bezbariérové Brno

Den nevidomých 2021

Dne 19.10.2021 se konal “Den nevidomých” v Galerii Vaňkovka. Akci zahájil úvodním slovem 1. náměstek primátorky statutárního města Brna Mgr. Petr Hladík, který převzal záštitu nad touto akcí. Patronem celé akce byl známý brněnský herec a moderátor Aleš Zbořil.

Nevidomí a slabozrací lidé vystoupili se svými příběhy na pódiu, kde ostatním přiblížili jak pracují, jak tráví svůj volný čas, také jak sportují a třeba se věnují i uměleckým činnostem. Kolem pódia byly rozmístěny stanoviště pomáhajících organizací, dokonce i oční lékař, který zájemcům vyšetřil zrak. Na pódiu “Škola pro výcvik vodících psů” předvedla praktické ukázky výcviku svých psů. Dále SONS ČR, z.s., Společnost pro rannou péči, z.s., Technické muzeum v Brně.

Oční klinika Neovize představila svoje široké spektrum ambulantní a chirurgické oční péče. O zrak svých pacientů pečuje již od roku 2008. Je největší česko-slovenskou skupinou očních pracovišť. Neovize provozuje i síť očních optik.

V době od 19.10. do 2.11.2021 probíhá v Knihovně Jiřího Mahena doprovodná výstava fotografií ze života nevidomých a slabozrakých osob. Vernisáž k výstavě proběhne 20.10.2021 v 16:00 hod v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4, v hudebním salonku.