Bezbariérové Brno

Poradní sbor Rady města Brna pro Bezbariérové Brno

Knihovna Jiřího Mahena srdečně zve na:


červnové setkání čtenářů knihovny pro Nevidomé a slabozraké

14. 6. / 14.00 Červnové setkání čtenářů Knihovny pro nevidomé a slabozraké – 54 nových knížek k poslechu. Společně si o nich popovídáme a vybereme zajímavé ukázky. (HK)

16. 6. / 15.00 Arteterapie pro nevidomé – Integrační arteterapie rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku, prostorové vnímání a schopnost spolupráce. Boří bariéry mezi lidmi se zrakovým postižením a vidícími. Účastníci modelují artefakty z hlíny a sdílí smyslové prožitky související s procesem tvorby. Akce se koná v rámci Brněnských dnů pro zdraví 2023. Počet účastníků je omezen, v případě zájmu se, prosím, přihlaste přes e-maily nevidomi@kjm.cz, či marketing@kjm.cz, nebo telefonicky: 542 532 175, 739 624 330 (VS).

20. 6. / 13.00 Seminář: Nástroje pro zpřístupnění prostředí počítače a mobilního telefonu uživatelům s poruchami zraku – Zorientujte se v nových možnostech systému Windows a volně dostupných aplikacích, které zrakově postiženým usnadňují přístup k práci s výpočetní technikou a webem. Seminář povede Mgr. Radek Pavlíček ze střediska Teiresiás Masarykovy univerzity – specialista na přístupnost výpočetní techniky, aplikací a webu pro uživatele s těžkým zrakovým postižením. Novinky si budou moci ihned vyzkoušet v praxi nejen čtenáři se zrakovým znevýhodněním, ale i rodinní příslušníci čtenářů, kteří se nemohou do knihovny dostavit osobně. Počet účastníků je omezen na 10. V případě zájmu se, prosím, přihlaste přes e-mail nevidomi@kjm.cz. (HK)